• Klasa 8a na Strzelnicy Myśliwskiej

          • 17 maja klasa 8a realizowała zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa na Strzelnicy Myśliwskiej w Międzychodzie. Policyjni instruktorzy uczyli nas zasad bezpieczeństwa na strzelnicy, bezpiecznego obchodzenia się z bronią, postaw strzeleckich, budowy broni i celowania. Dziękujemy gospodarzowi strzelnicy za miłe przyjęcie i policyjnym instruktorom za poprowadzone zajęcia.

          • Spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim

          • 17 maja 2024 r. klasa 4b i 4c uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Januszem Leonem Wiśniewskim. Janusz Leon Wiśniewski jest nie tylko pisarzem, to naukowiec, magister fizyki i ekonomii, doktor informatyki, doktor habilitowany chemii. Podczas spotkania Janusz Leon Wiśniewski dzielił się swoimi doświadczeniami autora oraz inspiracjami do tworzenia. Był niezwykle otwarty na pytania naszych uczniów, odpowiadając na nie z pasją i zaangażowaniem. Opowiadał o procesie pisania, swoich ulubionych tematach i bohaterach, a także o wyzwaniach związanych z życiem pisarza i naukowca. Zachęcał do czytania książek i zdobywania wiedzy mówiąc: Wstydzić się powinien ten, który się nie uczy i niczego nie wie. Przekonywał, że: czytanie to przygoda za darmo. Usłyszeliśmy ciekawe zdanie: Burczy mi w mózgu, jestem głodny wiedzy. Wszystkich zatem zachęcamy do zaspokajania tego głodu.
            Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury im. Jana Daniela Janockiego w Międzychodzie dziękujemy za zaproszenie na spotkanie.

          • Konkurs „Mój zawód - moja przyszłość”.

          • Dnia 15 maja 2024 r. odbył się powiatowy konkurs „Mój zawód - moja przyszłość”. Nasza drużyna zajęła I miejsce!!!  Zaprezentowaliśmy plakat dotyczący zawodu zoopsychologa.  Przedstawiliśmy zadania tego zawodu  i umiejętności niezbędne do jego wykonywania  oraz  sposoby pracy ze zwierzętami. Musieliśmy  również zmierzyć  się z czterema zadaniami dotyczącymi  znajomości zawodów przyszłości.

            Konkurs był dla nas wyjątkowym doświadczeniem.  Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu,  w którym wspomagała nas pani Marta Przybylska-Duda oraz dobrze zgranej drużynie, udało nam się zdobyć pierwsze miejsce, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem.

            Dyplomy i nagrody otrzymaliśmy z rąk pana Starosty Rafała Litke i dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej  pana Ryszarda  Rogsch.

            Dziękujemy!!!

          • EGZAMIN KLAS ÓSMYCH

          • 14 maja 2024r. siedemnaścioro naszych wyjątkowych Ósmoklasistów przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Kolejnego dnia zmagali się z matematyką a następnego z językami obcymi. 

            Trzymamy za Was kciuki!

          • Lekcje poglądowe na temat "Porozmawiajmy o nowotworze"

          • W klasach 2d, 3c i 4d zostały przeprowadzone lekcje poglądowe na temat "Porozmawiajmy o nowotworze" w oparciu o opowiadanie "Peruka" z książki "ABC EMPATII, BO WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI ". Zajęcia przeprowadziła współautorka książki Pani Katarzyna Jacheć Muzyka i Pani Urszula Adamska specjalista ds edukacji w Czepczyński Family Foundation.

            Pięknie dziękujemy.

          • 4a w Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie

          • 13 maja uczniowie klasy 4a  z wychowawcą p. Kają Kadziszewską  udali się do Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie, by zwiedzić komisariat  oraz dowiedzieć się więcej na temat codziennej pracy policjantów.

          • Konkursy czytelnicze 2024

          • Ciekawym  sposobem rozbudzenia w uczniach pasji czytania i zachęcenia ich do odwiedzania biblioteki są konkursy czytelnicze. Dlatego w maju organizowane są konkursy biblioteczne,  w których udział biorą trójki klasowe. Przeprowadzone zostają w formie gier planszowych, które są doskonałym sposobem na sprawdzenie i utrwalenie wiedzy o książce. Dodatkowo uczą dzieci współpracy i zasad gry fair play. Uczniowie podczas takiego konkursu muszą wykazać się znajomością lektur,  refleksem oraz odrobiną szczęścia. 

            13 maja odbył się konkurs  ze znajomości lektury „Mikołajek” dla klas IV:

            I miejsce - klasa 4c – Oliwia Stefaniak, Julia Węgrzyn, Michał Tobys

            II miejsce - klasa 4b – Dominika Fujak, Nina Pupka, Alicja Leszczyńska

            III miejsce - klasa 4a – Izabela Król, Karolina Krzyżaniak, Hubert Kąkolewski

            IV miejsce  - klasa 4d – Michalina Madaj, Alan Falkenberg, Oliwier Kropp

            13 maja odbył się też  konkurs dla uczniów  klas V ze znajomości lektury „Opowieści z Narnii”:

            I miejsce - klasa 5a – Jakub Tyburski, Jakub Ziętkowski, Jacek Mucha

            II miejsce - klasa 5c – Konstanty Broda, Borys Czupryniak, Igor Nowak

            III miejsce  - klasa 5d – Amelia Gawrych, Bianka Mazana, Natalia Śródecka

            IV miejsce  - klasa 5b –Damian Kolanowski, Łukasz Kubiak, Wojciech Piasecki

            Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas w naszej szkolnej  bibliotece.

          • Szkolny konkurs plastyczny „W Dziwakowie”.

          • W kwietniu w naszej Dwójce odbył się szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas drugich. W tym roku dzieci wykonywały ilustrację do tekstu wiersza „W Dziwakowie”.

            Uczestnicy o wyznaczonej godzinie przybyli do sali 75 i z wielkim zaangażowaniem rozpoczęli tworzenie swoich prac. W ruch poszły kredki i pisaki! Po kilkudziesięciu minutach obrazki były gotowe. Do pracy przystąpiło Jury! Wybór najlepszej pracy był trudny, gdyż wszystkie ilustracje miały w sobie coś wyjątkowego, co przyciągało wzrok i wzbudzało emocje. W końcu udało się wyłonić laureatów!

            Pierwsze miejsce zdobył Kacper Woźny

            Drugie – Atonina Dorna oraz Nikola Weimann

            Trzecie – Jan Kaseja

            Wyróżnienie – Pola Rachowka, Zuzanna Rębacz, Lilianna Grabska

             Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • II Powiatowy Konkurs Lingwistyczny

          • Dnia 8 maja gościliśmy uczniów z czterech szkół na II Powiatowym Konkursie Lingwistycznym. Potyczki językowe łączyły znajomość j. angielskiego , j. niemieckiego i j. łacińskiego. Drużyny pokazały również dlaczego znajomość języków obcych jest niezbędna w życiu.

            Wyniki konkursu są następujące:

            I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miasta Stołecznego Warszawy – Sara Minge, Jeremi Gałązka, Bartosz Białek

            II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie – Adrianna Sroka, Tymon Melcer, Jan Bielejewski

            III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionnie – Zuzanna Ruta, Maja Skrzypczak, Antoni Mannek

            Wyróżnienie – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łowyniu Klara Pisarek, Wiktoria Semkło, Eliasz Jokiel

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

          • 233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  uroczystych obchodach 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które  rozpoczęły się uroczystą mszą św.  w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi na Lipowcu. Następnie odbył się przemarsz z orkiestrą Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego pod Pomnik Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1956, gdzie Burmistrz Międzychodu Pan Krzysztof Wolny wygłosił przemówienie, nastąpił pokłon sztandarów  a delegacje złożyły wiązanki.

          • Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

          • W tym roku uczniowie klas I-III obejrzeli filmy edukacyjne, wysłuchali piosenki, wykonywali prace plastyczne, by jak najwięcej wiedzieć o Narodowym Święcie Konstytucji 3 Maja.

            Wcześniej ozdobili okna swoich sal lekcyjnych elementami w biało-czerwonych barwach. Była też akcja informacyjna w wykonaniu uczniów klasy 2b i 2d, którzy w prosty sposób zaprezentowali, czym jest konstytucja.

            Następnie wszyscy uczniowie ubrani w barwy narodowe , z chorągiewkami w dłoniach pobiegli w biało-czerwonym biegu dla siebie i Polski! Spójrzcie, jak pięknie młodsi uczniowie naszej Dwójki uczcili ten radosny dzień!

          • FESTIWAL ZDROWIA

          • W drugiej połowie kwietnia uczniowie klas I-III pogłębiali swoją wiedzę z zakresu zdrowia.

            Dzieci utrwalały zasady właściwego odżywiania, wpływu aktywności fizycznej na kondycję organizmu, prawidłowej higieny oraz roli relaksu i snu w życiu każdego człowieka. Wszystko zaczęło się od założenia hodowli szczypiorku. Każde dziecko posadziło własną cebulkę, a potem o nią dbało. Wzrost szczypiorku trwał około dwóch tygodni. Wszystko po to, by przyrządzić zdrowe drugie śniadanie z własnym szczypiorkiem. Niektórzy doczekali się naprawdę wspaniałych okazów! Dzieci przygotowywały twarożek oraz kanapki. Było zdrowo, kolorowo i smacznie! Ponadto wszyscy obejrzeli film edukacyjny, przypominający najważniejsze zasady zdrowego stylu życia. Uczniowie wyposażeni w niezbędne wiadomości przystąpili do wykonania plakatów, które zostały wykorzystane podczas turnieju klas trzecich o zdrowiu. Zwieńczeniem działań prozdrowotnych w kwietniu była kolejna edycja biało-czerwonego biegu dla siebie i Polski!

          • Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym

          • Reprezentacje SP2 Międzychód, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zdobyły I miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym - 30.04.2024r.

            Szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały : Kaja Dudarska, Adrianna Wolf, Julia Nowak, Marika Durczak, Lena Skiba i Zofia Bielejewska.

            W kategorii chłopców SP2 reprezentowali: Kwieciński Kacper, Kolanowski Damian, Rębacz Wiktor, Łodziato Adam, Kuska Leon, Dymek Jan, Czupryniak Borys

            Opiekun zespołów podczas zawodów- Jacek Cejba

          • Bogowie i boginie z 5b

          • Dziś było "bosko" w klasie 5 b, a to za sprawą lekcji z mitologii. Zaangażowali się sami uczniowie, ich rodzice, a nawet dziadkowie (za co serdecznie dziękujemy) - owocem twórczej pracy i pomysłowości były stroje, charakteryzacje i boskie atrybuty. Bogowie i boginie kolejno zabierali głos, by przedstawić dziedzinę, której patronują oraz zaprezentować swoje atrybuty. 

          • Sadzimy pelargonie

          • W tym roku szkolnym z okazji zbliżających się świąt narodowych dzieci naszej szkoły zaangażowały się w sadzenie pelargonii. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Międzychód oraz PSB Mrówka na szkolnym boisku pojawiły się piękne biało- czerwone kwiaty. Uświetniły parapety oraz donice. Uczniowie uczęszczający do świetlicy a także klasa 3a najpierw musiały przygotować miejsce do sadzenia- nasypały ziemi do donic, wykopały dołki, a następnie  ostrożnie umieściły w nich delikatne sadzonki. Wszyscy świetnie się bawili i jednocześnie czynnie zaangażowali się w życie szkoły, która z dumą nosi imię Polski Niepodległej.

          • Escape room "Tajemnica szkoły" dla klas 5a i 5c

          • Chcemy by nasza biblioteka szkolna kojarzyła się z książkami, ale także z rozrywką oraz z ciekawą, kreatywną i niekonwencjonalną formą spędzania wolnego czasu. Dlatego  wykorzystujemy w bibliotece gry dydaktyczne, które łączą elementy zabawy i nauki, odbywają się według ściśle  określonych reguł, uczą współdziałania, budzą ducha rywalizacji oraz pełnią funkcje poznawcze i wychowawcze.

            26 kwietnia uczniowie klas 5a i 5c podczas zajęć kreatywnych uczestniczyli w grze escape room  opartej na fabule książki Martina Widmarka „Tajemnica szkoły”. Zadaniem uczniów było odnalezienie fałszerza pieniędzy oraz ukrytego przez niego łupu. Obie klasy poradziły sobie doskonale z tym zadaniem, wykazując się sporą wiedzą i spostrzegawczością. To były bardzo emocjonujące zajęcia.

          • Zajęcia kreatywne klasy 5a

          • Wreszcie zapachniało wiosną i mogliśmy wyjść w teren na zajęcia kreatywne z języka polskiego. Nad naszym pięknym jeziorem, wśród śpiewających ptaków i szumu liści głowy uczniów 5a pracowały na najwyższych obrotach, gdy ich właściciele przeistoczyli się w poetów. Już tydzień wcześniej przygotowali się do przyjęcia tej roli. Pracując w grupach, formie stacji zadaniowych, przypomnieli sobie najważniejsze środki stylistyczne, rodzaje rymów, poznali wiersz sylabiczny. Dziś mieli okazję wykorzystać swą wiedzę w praktyce. Powstały niezwykłe, pełne humoru, a nawet liryczne wiersze o wiośnie.

          • Mobilne Planetarium Orbitek

          • 25 kwietnia sala gimnastyczna Ogrodu Jordanowskiego zamieniła się w mobilne planetarium.

            To innowacyjne narzędzie edukacyjne, które w fascynujący sposób wprowadziło uczniów w świat astronomii i kosmosu. Dzięki zaawansowanej technologii projekcji wyświetlania obrazu dookoła głowy, uczniowie mieli możliwość odkrywania tajemnic kosmicznych bez wychodzenia z budynku szkoły. Kopuła Planetarium Orbitek, może pomieścić nawet 60 dzieci. W pokazie wzięły udział wszystkie klasy 1-3.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie
      • sp2@oswiata-miedzychod.pl; Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Szkoły /SP2_Miedzychod/SkrytkaESP
      • 95 748 24 72
      • ul. Gorzycka 1 64-400 Międzychód Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych